“Wiejska Gmina to rodzina” hasłem przewodnim pikniku integracyjnego w Czerteżu

W minioną sobotę 28 sierpnia br. na boisku sportowym w Czerteżu odbył się piknik integracyjny pod hasłem “Wiejska Gmina to rodzina”. Impreza została zorganizowana przez sołectwo Czerteż, Klub Sportowy LUKS Czerteż, Gminny Ośrodek Kultury oraz Gminę Sanok. Wydarzenie zorganizowano dla wszystkich mieszkańców i sympatyków wiejskiej Gminy Sanok, która liczy 32 sołectwa.

Tak jak w rodzinie, naszej gminie przyświeca idea jedności i wzajemnego wsparcia. Podczas otwarcia wspomniała o tym również gospodarz Gminy Sanok Wójt Anna Hałas, która rozpoczynając piknik mówiła przede wszystkim o solidarności naszych mieszkańców – „Dzięki wspólnym działaniom zrobimy wszystko, aby nasza wiejska rodzina pozostała w aktualnym kształcie licząc 32 sołectwa”.

Tego popołudnia nie zabrakło także miłych niespodzianek w tym szczególnie pięknej, słonecznej pogody, która dopisała do samego końca! Dla najmłodszych mieszkańców uczestnicy pikniku przygotowali liczne, bezpłatne atrakcje – dmuchańce, bańki mydlane, malowanie twarzy, zagrodę garncarską, w której każdy mógł ulepić własny, gliniany garnuszek, natomiast dorośli mogli podziwiać dożynkową wystawę maszyn rolniczych.
Na scenie wystąpiła m.in. niezawodna kapela podwórkowa BIESIADA, swoje umiejętności wokalne zaprezentowała uczennica SP z Trepczy Wiktoria Dziemitko, Panie z KGW ZABŁOTCE z piosenką „Nasz kawałek Ojczyzny” zachęciły mieszkańców do wspólnego śpiewu. Zespół BIESZCZADERSI, jak zawsze zapewnił słuchaczom dawkę porządnego rock’a, a gwiazda wieczoru – DENIS energetycznym rytmem porwał zwłaszcza młodszą część widowni do tańca pod sceną. Na zakończenie odbył się festyn, podczas którego zespół „Takich już nie ma” bawił wszystkich zebranych do późnych godzin nocnych.

FOTORELACJA z pikniku w CZERTEŻU