Wyróżnienie dla Gminy Sanok w konkursie “Innowacyjny Samorząd 2021”!

Innowacyjny Samorząd to projekt Serwisu Samorządowego PAP, w którym wyłaniane i nagradzane zostają najbardziej innowacyjne samorządy.
Celem konkursu jest promocja kreatywnych samorządów oraz inspiracja pozostałych jednostek samorządu terytorialnego do podejmowania działań na rzecz innowacyjności.

15 kwietnia odbyła się gala podsumowująca tegoroczną 2. edycję konkursu „Innowacyjny Samorząd”. Ze względu na sytuację epidemiczną spotkanie odbyło się w formule zdalnej, a transmisję z wydarzenia prowadzono na stronie głównej Serwisu Samorządowego PAP. Do tegorocznej edycji konkursu wpłynęło 396 opisów nowatorskich działań podejmowanych przez samorządy gmin i powiatów.

Podczas gali ogłoszono laureatów w pięciu kategoriach:

  1. Powiaty;
  2. Gminy miejsko-wiejskie;
  3. Gminy wiejskie;
  4. Gminy miejskie;
  5. Miasta duże (powyżej 200 tys. mieszkańców).

Gmina Sanok otrzymała wyróżnienie spośród prawie setki zgłoszonych projektów w kategorii “gminy wiejskie”!

Więcej o naszym projekcie Multimedialne Centrum Edukacyjno-Kulturalne w Stróżach Małych (Gmina Sanok na str.31-32)

Innowacyjny Samorząd lista nagrodzonych projektów

 

Poza ogłoszeniem laureatów konkursu odbyła się debata „Samorządy po roku pandemii – interwencje a inwestycje i innowacje”. Zaproszonym gościom biorącym w niej udział zadano pytania m.in. w  jakiej kondycji finansowej są polskie samorządy po 12 miesiącach walki z epidemią? Czy są nastroje, by myśleć o inwestycjach? Czy w tym całym zamieszaniu jest jeszcze miejsce na innowacje? Więcej o wynikach konkursu i debacie https://samorzad.pap.pl/kategoria/aktualnosci/wyniki-konkursu-innowacyjny-samorzad-2021-kreatywnosc-w-czasach-pandemii

GALERIA zdjęć

 

Patronat honorowy nad konkursem objął Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki, a także Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii, Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej oraz GovTech Polska. Partnerem strategicznym jest spółka PGNiG.

 

PATRONAT HONOROWY

 

                                   

 

 

 

PARTNERZY STRATEGICZNI