Wystawa “Ku pamięci” mieszkańców wsi w Multimedialnym Centrum Edukacyjno-Kulturalnym w Stróżach Małych

W niedziele 6 czerwca 2021r. w Multimedialnym Centrum Edukacyjno-Kulturalnym w Stróżach Małych otwarto wystawę pod nazwą “KU PAMIĘCI”.
To historia napisana życiem, której pomysłodawcami i jednocześnie realizatorami były członkinie Koła Gospodyń Wiejskich STRÓŻOWIANKI przy wsparciu Gminnego Ośrodka Kultury w Sanoku. Organizacja wystawy nie byłaby możliwa bez wsparcia mieszkańców wsi, którzy z ogromnym zaangażowaniem włączyli się w proces jej tworzenia przekazując eksponaty oraz zdjęcia z prywatnych albumów. Dzięki temu życie mieszkańców wsi udało się zaprezentować w tak ciekawy sposób.

Ci, którzy zdecydowali się obejrzeć ekspozycję z pewnością nie czuli zawodu. Przy dźwiękach tradycyjnej, ludowej muzyki, racząc się pysznym, swojskim jadłem mogli poczuć klimat dawnych lat oraz dowiedzieć się, jak powstała i zmieniała się wioska na przestrzeni lat. Wystawa cieszyła się sporym zainteresowaniem, o czym świadczy fakt, że już pierwszego dnia przybyło ponad 400 osób.

Ekspozycję można zwiedzać do piątku 11 czerwca 2021 r. po wcześniejszym umówieniu się z sołtysem wsi.

Serdecznie zapraszamy!

 

Koło Gospodyń Wiejskich STRÓŻOWIANKI dziękuje wszystkim zwiedzającym za przybycie,
a szczególne podziękowania kieruje do mieszkańców za wsparcie, pełne zaangażowanie oraz za chęć podzielenia się swoimi wspomnieniami.