Wystawa Wielkanocna już otwarta

Już po raz 22. rękodzielnicy, artyści z terenu gminy Sanok i okolic, prezentują swoje fenomenalne dzieła podczas Wystawy Wielkanocnej organizowanej co roku przez gminę Sanok w Sali Klubu Górnik w Sanoku. Podczas otwarcia, jak co roku było barwnie, radośnie
i rodzinnie.

Na wystawie swoje prace wystawia ponad 100 rękodzielników. Można podziwiać pisanki tradycyjne zdobione różnymi technikami (batikowe, wydrapywane, ręcznie malowane na strusich, gęsich i kaczych jajach, pisanki zdobione techniką quilling,) pisanki współczesne, stroiki, palmy, kwiaty z bibuły, malarstwo, wiklinę, obrazy haftowane haftem krzyżykowym, hafty płaskie i koronki, ceramika, sztuka użytkowa i inne ozdoby świąteczne. Rękodzielnicy co roku zaskakują uczestników wystawy swoją pomysłowością, cierpliwością oraz pracowitością a także nowymi technikami jakie stosują przy tworzeniu swoich dzieł.

Podczas otwarcia nie mogło zabraknąć także Kół Gospodyń Wiejskich. 25 KGW wzięło udział w konkursie na pieczywo obrzędowe wielkanocne. Panie przygotowały pieczywo
w dwóch kategoriach: tradycyjne (chleby, bułki i mazurki) oraz współczesne. Po rozstrzygnięciu konkursu każdy z uczestników wystawy mógł poznać smak wspaniałych wypieków podczas degustacji.

Otwarcie wystawy uświetnił występ zespołu obrzędowego Strachoczanie ze Strachociny. Grupa aktywnej młodzieży pod opieką Pań Agaty Cecuły i Jolanty Pielech, autorek scenariusza, przygotowała scenkę rodzajową pt. „Co się na tej wsi porobiło”. Scenka przybliżyła gościom rzeczywistość polskiej wsi sprzed 150 lat oraz ukazała obraz współczesnego postrzegania tradycji związanych ze Świętami Wielkanocnymi.

Wszystkim rękodzielnikom, Kołom Gospodyń Wiejskich oraz osobom zaangażowanym
w przygotowanie tego tak wspaniałego przedsięwzięcia serdecznie dziękujemy.

Wszystkich chętnych którzy chcą już poczuć atmosferę Świąt Wielkanocnych zachęcamy do odwiedzenia wystawy, która będzie otwarta codziennie do 4 kwietnia w godzinach
od 9.00 do 17.00.