XIV Spotkanie Biesiadne Z kufra Babuni

W niedzielę 23 października 2016 roku w Sali Wiejskiego Domu Kultury w Kostarowcach odbyło się XIV Spotkanie Biesiadne Z kufra Babuni. Cykliczna impreza zgromadziła w tym roku reprezentacje 23 Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Sanok.[fb_button]

Pani Anna Hałas- Wójt gminy Sanok przywitała wszystkich uczestników w tym zaproszonych gości, Koła Gospodyń Wiejskich, kapele i zespoły ludowe.

Jak wskazuje nazwa imprezy nie mogło zabraknąć Babci Antoliczki (prywatnie Teresa Podolak), która prezentując zawartość swojego kuferka, rozbawiła publiczność do łez.

Dodatkowymi atrakcjami były występy zespołów z naszej gminy- kapel ludowych Kamraty i Lisznianie, zespołów śpiewaczych Zgoda z Kostarowiec i Lawenda z Sanoczka, zespołu wokalno- obrzędowego Pakoszowianie oraz Kapeli Biesiada.

Jak na prawdziwą biesiadę przystało na stołach pojawiło się swojskie jadło przygotowane przez panie z KGW. Wśród potraw znalazły się m.in. pierogi z ziemniakami, kapustą , kaszą gryczaną, gołąbki z tartych ziemniaków i kaszy, kapusta z fasolą, swojskie chleby i bułki, rogaliki, kapuśniaki i inne tradycyjne wypieki.

Scenografia odzwierciedlająca wnętrze wiejskiej chaty nadała całej imprezie charakteru prawdziwej staropolskiej biesiady.