XVII Biesiada “Z Kufra Babuni” przeszła do historii

W niedzielę 17 października br. w sali Wiejskiego Domu Kultury w Niebieszczanach odbyło się XVII spotkanie biesiadne pod nazwą Z kufra Babuni. Biesiadników przywitali Anna Hałas – Wójt Gminy Sanok, Piotr Uruski – Poseł na Sejm RP oraz Adam Drozd – Radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego. Na scenie stanął stary kufer, którego symboliczna zawartość to: ludowe stroje, zwyczaje, obrzędy, muzyka i tradycyjne potrawy. W imprezie uczestniczyło 17 Kół Gospodyń Wiejskich. Panie, jak zwykle częstowały własnoręcznie przygotowanymi smakołykami – gołąbkami, pierogami czy kapustą z fasolą. Na stołach królowały pierniki, serniki, szarlotki, kapuśniaczki swojski chleb i bułki. Na ludową nutę wystąpiła kapela ludowa Kamraty, Zespół ludowy Lisznianie,  Zespół muzyczno-obrzędowy Pakoszowianie oraz kapela Biesiada. Po długim okresie pandemii była to doskonała okazja do spotkania, śmiechu i wspólnego śpiewu.