Za nami jubileuszowe X Noworoczne Kolędowanie

Za nami jubileuszowe X Noworoczne Kolędowanie organizowane przez Wójta Gminy Sanok i Gminny Ośrodek Kultury w Sanoku. Tym razem odbyło się w Sali Wiejskiego Domu Kultury w Niebieszczanach. Niedziela 28 stycznia 2018 roku upłynęła, więc licznie zgromadzonej publiczności przy dźwiękach najpiękniejszych kolęd i pastorałek. Na scenie zaprezentowali się uczniowie Szkoły Podstawowej w Niebieszczanach, kapela i zespół ludowy Lisznianie, zespół muzyczno-obrzędowy Pakoszowianie oraz kapela ludowa Kamraty. [fb_button]

Wszystkie zespoły otrzymały z rąk Pani Anny Hałas- Wójta Gminy Sanok,   pamiątkowe dyplomy i statuetki.

Jak co roku, na zakończenie nie mogło oczywiście zabraknąć kolędowania z publicznością. Celem tej cyklicznej imprezy jest przecież kultywowanie pięknego zwyczaju śpiewania kolęd i pastorałek- nie tylko  najpopularniejszych, najbardziej znanych ale również tych najstarszych,  dawno zapomnianych.

Chociaż, jak brzmią słowa jednej z kolęd: „przygasł świąteczny gwar…” i wróciliśmy do codziennych obowiązków, to Noworoczne Kolędowanie pozwoliło nam powrócić, choćby myślami do tego niezwykłego czasu i przez chwilę znowu poczuć magię Świąt Bożego Narodzenia.