Zaproszenie dla rolników i przedsiębiorców do udziału w wizycie studyjnej 19-20.10.2017

W ramach realizacji Planu Komunikacji na rok 2017 Lokalna Grupa Działania „Zielone Bieszczady” zaprasza przedsiębiorców i rolników działających aktywnie na terenie naszej LGD do udziału w wizycie studyjnej.

W dniach 19-20 października br. planowana jest wizyta studyjna, której celem jest poznanie skutecznych i interesujących sposobów działania na obszarze LGD Bialskopodlaskiej oraz LGD „Krasnystaw PLUS” zmierzających do lepszej realizacji Lokalnej Strategii Rozwoju LGD „Zielone Bieszczady”.

[fb_button]

Pierwszym miejscem wizyty będzie „Manufaktura Cieleśnica” – zakład wytwórczy zajmujący się produkcją przetworów domowych na bazie naturalnych surowców: ziół, owoców i warzyw, urozmaiconych o nowoczesne połączenia smaków (www.cielesnica.com) „Manufaktura Cieleśnica” znajduje się w gminie Rokitno, właścicielem jest Pani Barbara Chwesiuk – Laureatka XVII edycji Konkursu Sposób na Sukces.

Drugim miejscem wizyty będzie Gospodarstwo Ekologiczne Państwa Doroty i Jerzego Moń położone w malowniczej miejscowości Krupe w gminie Krasnystaw. Gospodarstwo Ekologiczne zostało wyróżnione w XVII edycji Konkursu Sposób na Sukces. Właściciele zajmują się głównie produkcją wysokiej jakości serów podpuszczkowych, które posiadają certyfikat zgodności PLEKO-07-04210.

W programie także warsztaty z mieszanek ziołowych prowadzone przez „Tymiankowy Smak Fajsławic” (www.tymiankowysmak.pl/strona-glowna).

Osoby zainteresowane prosimy o kontakt e-mailowy, telefoniczny lub osobisty z biurem głównym LGD w nieprzekraczalnym terminie do dnia 16.10.2017 r. do godz. 14.00 (e-mail: lgdzielonebieszczady@wp.pl, tel. 13 471 18 20).

Udział w wizycie jest nieodpłatny.

Liczba miejsc ograniczona!

W przypadku większej liczby chętnych niż miejsc kryterium rekrutacji będzie dotychczasowa współpraca z naszą LGD, opinia stowarzyszeń/klastrów branżowych, do których dany rolnik czy przedsiębiorca należy lub opinia/rekomendacja członka naszego Stowarzyszenia dotycząca współpracy na rzecz środowiska lokalnego.