Zawodnik UKS Karate Kyokushin Kumite Niebieszczany Mistrzem Makroregionu Południowego!

13 marca 2021 w Bukownie odbyły się Mistrzostwa Makroregionu Południowego Karate Kyokushin. Klub UKS Karate Kyokushin Kumite Niebieszczany reprezentowali: Krzysztof Kot, Rafał Hajduk, Marcin Abram, Dawid Koczera, Seweryn Śliwianka, Krzysztof Rycyk i Damian Wojtuszewski. Po tytuł Mistrza Makroregionu Południowego w kategorii junior -60kg sięgnął Krzysztof Rycyk, który w pięknym stylu i z ogromną przewagą wygrał trzy walki.

W finale Krzysiek pokonał brązowego medalistę Mistrzostw Europy. Z kolei Rafał Hajduk sięgnął po tytuł vice mistrza Makroregionu Południowego w finale uległ reprezentantowi Polski w kategorii Masters +85 kg. Dawid Koczera zakończył zmagania w kategorii senior-65kg na 3 miejscu, zgarniając brązowy medal. Dawid walkę o finał przegrał niestety z utytułowanym i o wiele bardziej doświadczonym zawodnikiem z kadry Poski. Ponadto kategoria wagowa Dawida została połączona i musiał on walczyć z cięższym od siebie zawodnikiem. Pozostali zawodnicy nie dotarli do strefy medalowej, ale stoczyli bardzo dobre pojedynki. Seweryn Śliwianka, który po raz pierwszy walczył w kategorii seniorskiej, na dwa dni przed wyjazdem zmagał się z przeziębieniem, co nie tylko wpłynęło na cykl przygotowania do turnieju, ale na jego kondycję fizyczną, Jednak w naszej ocenie zaprezentował się bardzo dobrze również ulegając bardziej doświadczonemu reprezentantowi Polski. Krzysztof Kot stoczył bardzo wyrównaną walkę, po której sędziowie zarządzili dogrywkę, po której werdykt znów brzmiał: “dwa do dwóch”, jednak sędzia maty wskazał na wygraną przeciwnika z Wieliczki. Damian Wojtuszewski i Marcin Abram trafili na cięższych od siebie zawodników i niestety przegrali swoje walki.

“Makroregion to turniej bardzo ważny w kalendarzu każdego klubu karate, z racji wysokiego poziomu jaki prezentują tam zawodnicy. W tym turnieju wzięło udział blisko 250 zawodników.  Jak okazało się w sobotę walki naszych zawodników dostarczają nie tylko nam wielu emocji. Dało się zauważyć, że przyciągają one uwagę innych obecnych na hali trenerów jak i pozostałych zawodników.  Bardzo nas cieszy pierwszy złoty medal w naszej krótkiej historii startów w Makroregionie Południowym oraz to, że wczorajszy występ daje nadzieję, na kolejne starty, do których nadal się przygotowujemy”.

źródło: tekst i zdjęcia nadesłane