Zjazd Kapel Ludowych na rynku w Mrzygłodzie. Ale to już było i… mamy nadzieję wróci znów za rok!

Nawet kapryśna, deszczowa pogoda nie stanęła na drodze uczestnikom i zespołom podczas Zjazdu Kapel Ludowych w Dolinie Sanu. Była to już X jubileuszowa edycja tej wspaniałej gminnej imprezy, zorganizowana tradycyjnie na rynku w Mrzygłodzie.
Na scenie zobaczyliśmy występy pięciu kapel. Gminę Sanok reprezentowały kapele “KAMRATY” i “LISZNIANIE”, Gminę Bukowsko Kapela Ludowa “BUKOWIANIE”, Gminę Nozdrzec “WARZANIE” z Wary, natomiast Gminę Błażowa “FUTOMIANIE” z wsi Futoma. Wszyscy wykonawcy otrzymali tradycyjne, drewniane statuetki i pamiątkowe dyplomy.
Oprócz ludowej nuty, która niewątpliwie zaspokoiła ducha miłośników tego rodzaju muzyki, nie zabrakło też czegoś dla ciała tj. pysznego, tradycyjnego jadła przygotowanego przez Panie z Kół Gospodyń Wiejskich z Łodziny, Falejówki, Wujskiego i Lalina.
Podczas imprezy istniała możliwość skorzystania z pomocy rachmistrza i dokonania samospisu w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań, natomiast w Klubie Seniora zorganizowano tymczasowy punkt szczepień, w którym chętne osoby mogły zaszczepić się przeciw covid-19 jednodawkową szczepionką Johnson & Johnson.

 

Ogromne podziękowania dla zespołu SPZOZ w Lesku pod kierownictwem koordynator

pani Agnieszki Święcińskiej

za sprawne i profesjonalne przeprowadzenie akcji szczepienia

podczas Zjazdu Kapel Ludowych w Mrzygłodzie.

 

 

 

Więcej zdjęć na stronie GOK:  ZJAZD KAPEL LUDOWYCH W MRZYGŁODZIE