Złota baletka

27 października 2016 roku w Sali Wiejskiego Domu Kultury w Pakoszówce odbył się VIII Gminny Przegląd Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Tanecznych   Złota baletka . W imprezie zorganizowanej przez Wójta gminy Sanok i Gminny Ośrodek Kultury w Sanoku wzięło udział łącznie 140 uczestników reprezentujących przedszkola i szkoły z terenu Gminy Wiejskiej Sanok. [fb_button]

Imprezę rozpoczęły swoimi występami zespoły Tańczące Jarzębinki i Szafirki z Niepublicznego Przedszkola w Pakoszówce. W imprezie wzięła  udział liczna reprezentacja Zespołu Szkół w Trepczy. Z układami tanecznymi prezentowały się zespoły: Aero, Dance, Słoneczka.  Gimnazjalistki z Trepczy zatańczyły taniec współczesny.

Ze Szkoły Podstawowej z Prusieka przyjechał zespół tańca ludowego Prusieczanie.  Nie zabrakło również zespołu Filipinki ze Szkoły Podstawowej w Mrzygłodzie. Zespół Szase  przyjechał na imprezę z Kostarowiec. Dziewczynki ze Szkoły Podstawowej w Kostarowcach oprócz tańca pokazały też ciekawy układ gimnastyczny.

Mażoretki z zespołu Impuls– trzy grupy reprezentujące Gminny Ośrodek Kultury w Sanoku wykonały układy taneczne z pałeczkami i pomponami.

Występy zakończyły się wspólnym tańcem wszystkich uczestników. Dla wszystkich były też drobne upominki. Przedszkole i wszystkie szkoły uczestniczące w tej tanecznej imprezie otrzymały pamiątkowe dyplomy i statuetki.