Zmiana zaczyna się od nauczyciela. Trwa rekrutacja 2021/2022 do Szkoły Edukacji – rozpocznij bezpłatne studia podyplomowe.

Pandemia koronawirusa gwałtownie przyspieszyła zmiany w polskiej szkole i pokazała, jak ważną rolę odgrywają w tym procesie nauczyciele. Jak i gdzie przygotowywać pedagogów na wyzwania współczesności? Szkoła Edukacji PAFW i UW już po raz szósty otwiera program stypendialny właśnie dla przyszłych i już aktywnych nauczycieli – bo to od nich zaczyna się społeczna zmiana.

Ostatni rok był bez wątpienia prawdziwą rewolucją. Najpierw przerzucenie się na zdalne nauczanie i konieczność błyskawicznego przyswojenia nowych narzędzi. Potem wyzwania dydaktyczne i wreszcie – coraz silniejsze wypalenie i zniechęcenie uczniów. A to wszystko w dobie wszechobecnych fake newsów i kryzysu zaufania do nauki.

Ta sytuacja pokazała, jak ważne jest kształcenie nauczycieli gotowych na zmiany, skutecznych nie tylko przedmiotowo, ale też wychowawczo. Właśnie takich przygotowuje Szkoła Edukacji Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Uniwersytetu Warszawskiego w ramach jedynych w Polsce bezpłatnych dziennych studiów podyplomowych.

Poloniści, historycy, matematycy, biolodzy. To stypendium dla was

Na bezpłatne studia mogą aplikować magistrowie polonistyki, historii, matematyki i biologii, a także absolwenci kierunków pokrewnych do matematyki i biologii. Nauka trwa 10 miesięcy. Przez cały ten czas studenci mogą liczyć na stypendium w wysokości od 1500 do 2000 złotych. Osoby spoza Warszawy dodatkowo mogą skorzystać za darmo z jednoosobowego pokoju w akademiku UW.

Absolwenci Szkoły Edukacji otrzymują dyplom Uniwersytetu Warszawskiego, uprawnienia nauczycielskie i propozycję pracy w szkole. Mają także możliwość udziału w 2-letnim programie wsparcia, dzięki czemu pierwsze zawodowe kroki są o wiele łatwiejsze.

Nauczyciele, którzy nie boją się zmian

Potrzebujemy nauczycieli, którzy nie tylko świetnie uczą swojego przedmiotu, ale też inspirują, wychowują i przygotowują uczniów do zmieniającego się świata. Którzy czerpią nie tylko z sukcesów, ale i z błędów. Właśnie do takich osób skierowany jest program stypendialny Szkoły Edukacji.

Mogą do niego aplikować zarówno osoby, które skończyły lub właśnie kończą kierunkowe studia magisterskie, jak i takie, które już pracują  – na przykład w korporacji – ale chciałyby coś w swoim życiu zmienić. To także propozycja dla już aktywnych nauczycieli i nauczycielek, którzy chcą rozwijać swój warsztat. A przede wszystkim dla osób, które od zawsze chciały pracować z młodzieżą, ale dotąd nie miały okazji zdobyć uprawnień nauczycielskich.

Program studiów powstał we współpracy z nowojorskim Teachers College na Columbia University – jednym z najlepszych na świecie centrów kształcenia nauczycieli. Szczegółowe informacje na temat programu stypendialnego dostępne są na stronie www.szkolaedukacji.pl.

 

strona programu

 

 

 

 

 

 

źródło: https://fundusze.ngo.pl/348562-zmiana-zaczyna-sie-od-nauczyciela-rusza-rekrutacja-do-szkoly-edukacji.html