Logo Gminy Sanok

"Czyńmy pokój" - Betlejemskie Światło Pokoju zawitało do Urzędu Gminy Sanok

Ocena 0/5

"Daj to Światło drugiemu człowiekowi, a sam zobaczysz, że tobie niczego nie ubędzie.
Bo wartości takie jak wiara, nadzieja, miłość podobnie jak światło - gdy się nimi dzielisz, one się mnożą".

/ks. Marek Kiedrowicz

kapelan chorągwi Gdańskiej ZHP/

Już od 33 lat Betlejemskie Światło Pokoju - ten sam płomień ,który pali się w Grocie Narodzenia Pańskiego - obiega świat w swojej niezwykłej wędrówce. Czujni skauci przekazują go sobie, pełni skupienia i wiary w lepsze jutro. Dzięki tej pięknej, harcerskiej tradycji Światło co roku trafia do najważniejszych instytucji, kościołów, na wigilijne stoły mieszkańców miast i wsi. Płomień, choć niewielki, jak żaden inny rozprasza mrok i ogrzewa ludzkie serca.
Tegoroczne hasło akcji to "Czyńmy pokój". Człowiek pokój czyniący, to przede wszystkim ktoś, kto ma odwagę walczyć z fałszywym poczuciem spokoju, nie unika za wszelką cenę dyskusji i chęci rozwiązania problemów. Człowiek, który zaprowadza pokój wokół siebie, rozwija w sobie zdolność rozpoznawania dobra i podejmowania odpowiednich decyzji. W trudnych czasach, niech to przesłanie pozwoli nam oświetlić właściwą ścieżkę.
Dzisiaj do urzędu Gminy Sanok zawitali harcerze Hufca ZHP Ziemi Sanockiej niosąc ten najcenniejszy płomień. Serdecznie dziękujemy za pamięć i dzielenie się z nami tym wyjątkowym darem każdego roku, zaś Pani Dyrektor, nauczycielom i uczniom Szkoły Podstawowej w Falejówce dziękujemy za piękne życzenia. 

Zdrowych, spokojnych, pełnych ciepła Świąt Bożego Narodzenia dla wszystkich!

Galeria zdjęć

"Czyńmy pokój" - Betlejemskie Światło Pokoju zawitało do Urzędu Gminy Sanok 8 "Czyńmy pokój" - Betlejemskie Światło Pokoju zawitało do Urzędu Gminy Sanok 7 "Czyńmy pokój" - Betlejemskie Światło Pokoju zawitało do Urzędu Gminy Sanok 6 "Czyńmy pokój" - Betlejemskie Światło Pokoju zawitało do Urzędu Gminy Sanok 5 "Czyńmy pokój" - Betlejemskie Światło Pokoju zawitało do Urzędu Gminy Sanok 4 "Czyńmy pokój" - Betlejemskie Światło Pokoju zawitało do Urzędu Gminy Sanok 3 "Czyńmy pokój" - Betlejemskie Światło Pokoju zawitało do Urzędu Gminy Sanok 2 "Czyńmy pokój" - Betlejemskie Światło Pokoju zawitało do Urzędu Gminy Sanok 1
powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności