Logo Gminy Sanok

Dofinansowanie z Ministerstwa Edukacji i Nauki dla Gminy Sanok na realizację przedsięwzięcia "Poznaj Polskę"

Ocena 0/5

Gmina Sanok otrzymała wsparcie finansowe w wysokości 63 074,40 zł, na realizację zadania w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki „Poznaj Polskę”.

Przyznane przez Ministra środki przeznaczone są na dofinansowanie wycieczek szkolnych, związanych z priorytetowymi obszarami edukacyjnymi wskazanymi przez Ministra w celu uatrakcyjnienia procesu edukacyjnego dzieci i młodzieży poprzez umożliwienie im poznawania Polski, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków, kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki.

W ramach przedsięwzięcia „Poznaj Polskę” dofinansowaniu podlegają wycieczki:

  • jednodniowe - do kwoty 5 tys. zł,
  • dwudniowe - do kwoty 10 tys. zł,
  • trzydniowe – do kwoty 15 tys. zł.

Wycieczki, które realizować będą szkoły uzyskały do 80% dofinansowania, pozostałe 20%, to wpłaty rodziców.  Z terenu Gminy Sanok, dofinansowanie otrzymało 6 szkół podstawowych:

  • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Dobrej
  • Szkoła Podstawowa w Falejówce 
  • Szkoła Podstawowa im. Ignacego Łukasiewicza w Pakoszówce
  • Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Pisarowcach
  • Szkoła Podstawowa w Srogowie Górnym
  • Szkoła Podstawowa w Trepczy

 

Dzięki pozyskanym środkom planowane są wycieczki szkolne w okresie od 01.06.2022 r. do 24.06.2022 r. Uczniowie odwiedzą m.in. Bóbrkę, Krosno, Kraków, Łańcut, Warszawę.

Wkład własny: 25 948,60 zł.

Łączna wartość przedsięwzięcia wynosi  89 023,00 zł.

Wszystkim szkołom, które otrzymały wsparcie finansowe serdecznie gratulujemy, a uczniom życzymy udanych wyjazdów i niezapomnianych wrażeń! Poznaj Polskę logotypy


powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności