Logo Gminy Sanok

Od 1 sierpnia 2024 r. można składać wnioski o wypłatę bonu energetycznego

Ocena 0/5

Wójt Gminy Sanok informuje, że od dnia 1 sierpnia 2024 roku można ubiegać się o wypłatę bonu energetycznego. Zadanie realizowane jest przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Sanoku. Aby otrzymać bon energetyczny należy złożyć wniosek o przyznanie bonu w gminie właściwej ze względu na miejsce zamieszkania, w terminie do 30 września 2024 r.


Wnioski złożone po dniu 30 września 2024 r. pozostawia się bez rozpoznania.

 

Wnioski o przyznanie dodatku osłonowego będzie można składać osobiście w GOPS w Sanoku w pokoju nr 102, bądź elektronicznej – taki wniosek musi być opatrzony podpisem elektronicznym bądź uwierzytelniony profilem zaufanym.

Dodatkowo w terminach opisanych poniżej pracownicy będą przyjmować wnioski w następujących miejscowościach i terminach:

  • 19 sierpnia 2024 r. – Klub Seniora Mrzygłód godz. 9:00-16:00
  • 22 sierpnia 2024 r. – WDK Trepcza godz. 9:00-16:00
  • 26 sierpnia 2024 r. – WDK Falejówka godz. 9:00-16:00
  • 29 sierpnia 2024 r. – WDK Bykowce godz. 9:00-16:00
  • 5 września 2024 r. – WDK Jurowce godz. 9:00-16:00
  • 9 września 2024 r. – WDK Niebieszczany godz. 9:00-16:00
  • 12 września 2024 r. – WDK Płowce godz. 9:00-16:00
  • 16 września 2024 r. – WDK Zabłotce godz. 9:00-16:00
  • 19 września 2024 r. – WDK Kostarowce godz. 9:00-16:00

 

BON ENERGETYCZNY przysługuje:

  1. Osobie w gospodarstwie domowym jednoosobowym, w którym wysokość przeciętnego miesięcznego dochodu nie przekracza kwoty 2 500 złotych,
  2. Osobie w gospodarstwie domowym wieloosobowym, w którym wysokość przeciętnego miesięcznego dochodu nie przekracza kwoty 1 700 złotych na osobę.


W przypadku gdy wysokość przeciętnego miesięcznego dochodu na osobę przekracza wyżej wymienione progi dochodowe, to bon energetyczny przysługuje w wysokości różnicy kwotą bonu a kwotą, o którą został przekroczony przeciętny miesięczny dochód na osobę. W przypadku gdy ustalona wysokość bonu jest niższa niż 20 zł, dodatek ten nie przysługuje.

Wysokość przeciętnego miesięcznego dochodu w gospodarstwie domowym, ustalana będzie na podstawie dochodów osiągniętych w 2023 roku.

BON ENERGETYCZNY w 2024 roku będzie wynosił:

  • 300,00 zł - dla gospodarstwa domowego jednoosobowego;
  • 400,00 zł - dla gospodarstwa domowego składającego się z 2-3 osób;
  • 500,00 zł – dla gospodarstwa domowego składającego się z 4-5 osób;
  • 600,00 zł – dla gospodarstwa domowego składającego się z co najmniej 6 osób.


Podwyższony bon energetyczny w 2024 roku będzie wynosił:

  • 600,00 zł – dla gospodarstwa domowego jednoosobowego;
  • 800,00 zł – dla gospodarstwa domowego składającego się z 2-3 osób;
  • 1000,00 zł – dla gospodarstwa domowego składającego się z 4-5 osób;
  • 1200,00 zł – dla gospodarstwa domowego składającego się z co najmniej 6 osób.

 

Podwyższony bon energetyczny przysługuje osobom, jeśli budynek w którym zamieszkuje gospodarstwo domowe jest zasilane energią elektryczną i jest wpisane lub zgłoszone do centralnej ewidencji emisyjności budynków, o której mowa w art. 27a ust. 1 ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o wspieraniu termomodernizacji i remontów oraz o centralnej ewidencji emisyjności budynków ( DZ. U. z 2023 r. poz. 2496), do dnia 1 kwietnia 2024 r., albo po tym dniu – w przypadku głównych źródeł ogrzewania zgłoszonych lub wpisanych po raz pierwszy do centralnej ewidencji emisyjności budynków, o których mowa w art. 27g ust. 1 tej ustawy.

Ustawa o bonie energetycznym stanowi, że jedna osoba może wchodzić w skład jednego gospodarstwa domowego. W przypadku, gdy wniosek  o wypłatę dodatku osłonowego dla gospodarstwa domowego wieloosobowego złożyła więcej niż jedna osoba, bon przyznawany jest wnioskodawcy, który złożył taki wniosek jako pierwszy.

 

Wójt Gminy Sanok
Paweł Wdowiak

Pliki do pobrania:

powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności