Logo Gminy Sanok

Odsłonięcie pomnika Ignacego Łukasiewicza w Strachocinie

Ocena 0/5

W związku z projektem pn. „Naftowa Kolebka Europy – zapomniana historia Polski i Ukrainy”, realizowanego przez Gminę Sanok i Radę Miasta Borysław, w najbliższy czwartek 16 grudnia br. odbędzie się odsłonięcie pomnika Ignacego Łukasiewicza pod budynkiem Szkoły Podstawowej w Strachocinie.

Wydarzenie to jest istotne nie tylko dla strachoczańskiej szkoły, ale również jest swoistym hołdem mieszkańców naszej gminy dla wybitnego Rodaka, o którym zwykło się mawiać, iż „rozświetlił mroki ziemi”. Uroczystość odsłonięcia pomnika zostanie podsumowana seminarium, podczas którego będziemy mieć przyjemność wysłuchać historii życia i działalności Ignacego Łukasiewicza.

powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności