Logo Gminy Sanok

Podpisanie umowy na poprawę efektywności energetycznej budynku Wiejskiego Domu Kultury w Hłomczy

Ocena 0/5

W dniu 25 sierpnia 2025 r. w Urzędzie Gminy Sanok Wójt Gminy Sanok Paweł Wdowiak podpisał umowę z wykonawcą – firmą PPHU TRAK-BUD S.C. z siedzibą przy ul. Kościuszki 25 w Brzozowie. Przedmiotem umowy jest realizacja zadania pod nazwą: „Poprawa efektywności energetycznej budynków użyteczności publicznej w Hłomczy, Kostarowcach, Pisarowcach” w zakresie części 1 zamówienia „Poprawa efektywności energetycznej budynku Wiejskiego Domu Kultury w miejscowości Hłomcza”.

Zakres zaplanowanych prac obejmuje:

  • modernizację ścian budynku: docieplenie części ścian budynku wraz z wymianą części stolarki okiennej, docieplenie stropu betonowego (styropianem gr. 25 cm) oraz stropu drewnianego (wełną mineralną gr. 22 cm),
  • wymiana grzejników wraz z zaworami,
  • montaż rolet zewnętrznych zaciemniających na części okien
  • montaż instalacji fotowoltaicznej o mocy 6,4 kW,
  • montaż pompy ciepła – klimatyzacja z funkcją chłodzenia i grzania oraz wentylacji z odzyskiem ciepła,
  • zastosowanie systemu zarządzania energią (automatyczna regulacja temperatury),
  • dostosowanie łazienki do potrzeb osób niepełnosprawnych,
  • montaż przyłącza i urządzeń sieci internetowej.

 

Całkowity koszt zadania wynosi 593 889,36 zł, a jego realizacja potrwa do końca listopada 2025 r. Dzięki poprawie efektywności energetycznej budynku znacznie obniżą się koszty eksploatacji, zwłaszcza te związane z ogrzewaniem i zużyciem energii elektrycznej Wiejskiego Domu Kultury. Ponadto, obiekt stanie się bardziej przyjazny dla środowiska, a także wzrośnie komfort jego użytkowania. Poprawa izolacji termicznej zapewni lepsze warunki do organizacji wydarzeń kulturalnych czy spotkań społeczności lokalnej, zarówno w okresie zimowym, jak i letnim.

 

Zadanie współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Priorytetu nr „FEPK.02 Energia i środowisko”  programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Podkarpacia 2021-2027 w ramach projektu pn.: „Poprawa efektywności energetycznej budynków użyteczności publicznej na terenie gminy Sanok”. 

 

#Fundusze UE #Fundusze Europejskie


logotypy fundusze europejskie

Galeria zdjęć

Podpisanie umowy na poprawę efektywności energetycznej budynku Wiejskiego Domu Kultury w Hłomczy 5 Podpisanie umowy na poprawę efektywności energetycznej budynku Wiejskiego Domu Kultury w Hłomczy 4 Podpisanie umowy na poprawę efektywności energetycznej budynku Wiejskiego Domu Kultury w Hłomczy 3 Podpisanie umowy na poprawę efektywności energetycznej budynku Wiejskiego Domu Kultury w Hłomczy 2 Podpisanie umowy na poprawę efektywności energetycznej budynku Wiejskiego Domu Kultury w Hłomczy 1
powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności