Logo Gminy Sanok

Rusza nabór do Młodzieżowego Sejmiku Województwa Podkarpackiego III kadencji

Ocena 0/5

Zarząd Województwa Podkarpackiego ogłasza nabór kandydatów na Delegatów Młodzieżowego Sejmiku Województwa Podkarpackiego III kadencji. To inicjatywa, która ma na celu zaangażowanie młodzieży w życie publiczne i samorządowe regionu oraz stworzenie przestrzeni do dialogu i współpracy z władzami województwa.

Młodzieżowy Sejmik Województwa Podkarpackiego będzie składał się z 33 delegatów reprezentujących pięć okręgów wyborczych, odpowiadających terytorialnie okręgom do Sejmiku Województwa Podkarpackiego. Kadencja Sejmiku potrwa dwa lata.

 

Kto może zostać kandydatem?

Kandydatem na Delegata może zostać osoba, która:

  • na dzień składania zgłoszenia ukończyła 17 lat, a nie ukończyła 22 roku życia,
  • zamieszkuje na terenie województwa podkarpackiego.

 

Co trzeba zrobić?

  • wypełnić formularz zgłoszeniowy i oświadczenie, z wymaganym podpisem kandydata (dostępny w ogłoszeniu),
  • (opcjonalnie) można złożyć też swoje CV, dyplomy, listy gratulacyjne lub rekomendacje (wzór dostępny jest w formularzu zgłoszeniowym).


Zgłoszenia można składać maksymalnie do dnia 30 czerwca 2025 r. w jeden z trzech sposobów:

  • osobiście lub listownie na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego 
    al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów
  •  drogą elektroniczną na adres e-mail: sejmik@podkarpackie.pl

 

Zgłoszenia przesłane po wyznaczonym terminie nie będą rozpatrywane. Wybory delegatów zostaną przeprowadzone przez Komisję Wyborczą powołaną przez Zarząd Województwa Podkarpackiego.

 

źródło: materiały nadesłane

powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności