Logo Gminy Sanok

Szkoła Podstawowa w Niebieszczanach Pamięta...

Ocena 0/5

#Szkoła Pamięta
„Nie umiera ten kto trwa w pamięci żywych”

/ks. Jan Twardowski/

W ramach ogólnopolskiej akcji #Szkoła Pamięta uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej w Niebieszczanach upamiętnili ważne rocznice, wydarzenia i postaci historyczne związane z regionem, jak i całą Polską.
Przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego Wiktoria Izdebska i Anna Morawska wraz z nauczycielami odwiedzili mogiłę na granicy Niebieszczan i Poraża, w której spoczywają pomordowane podczas II wojny światowej rodziny żydowskie. Uczennice złożyły kwiaty, zapaliły znicze i upamiętniły pamięć niewinnych w imieniu całej społeczności.
Dzieci i młodzież odwiedziły też miejscowy cmentarz, uczciły pamięć poprzednich pokoleń nauczycieli i księży z miejscowej parafii oraz swoich bliskich, których nie ma już z nami. Towarzyszyła nam zaduma, refleksja, modlitwa i pamięć o tych, którzy byli ważni. W budynku szkoły zawisły gazetki upamiętniające osoby, które odeszły w ostatnim roku w Polsce i na świecie, a miały wpływa na kształtowanie przyszłych pokoleń. Ponadto odtworzyliśmy sylwetkę pierwszego dyrektora szkoły Michała Wołoszczaka.

Pamiętajmy…

 

źródło: SP Niebieszczany

Galeria zdjęć

Szkoła Podstawowa w Niebieszczanach Pamięta... 5 Szkoła Podstawowa w Niebieszczanach Pamięta... 4 Szkoła Podstawowa w Niebieszczanach Pamięta... 3 Szkoła Podstawowa w Niebieszczanach Pamięta... 2 Szkoła Podstawowa w Niebieszczanach Pamięta... 1
powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności