Logo Gminy Sanok

Uwaga! Niedźwiedź znowu pojawił się w Bykowcach!

Ocena 0/5

Szanowni Mieszkańcy;

Dzisiaj rano (17 maja br.) otrzymaliśmy zgłoszenie iż w miejscowości Bykowce, iż na skrzyżowaniu ulic Przemyskiej z Zaremby, w pobliżu pomnika Żołnierzy Września 6 Pułku Strzelców Podhalańskich, pojawił się niedźwiedź. W przypadku kontaktu z osobnikiem, bardzo prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności!

PRZESTRZEGAJ PONIŻSZYCH ZALECEŃ!

 

Nie Pozostawiaj jedzenia na zewnątrz: Upewnij się, że jedzenie, odpady spożywcze oraz śmieci są bezpiecznie przechowywane w zamkniętych pojemnikach lub w miejscach, które nie są łatwo dostępne dla dzikich zwierząt.
Unikaj bezpośredniego kontaktu: W razie spotkania z niedźwiedziem, zachowaj spokój i nie zbliżaj się do niego. Nie próbuj go karmić! Powoli wycofaj się z miejsca spotkania.

Zgłaszaj niepokojące zachowania zwierzęcia: Jeśli zaobserwujesz zachowania niedźwiedzia, które mogą stanowić zagrożenie dla ludzi lub innych zwierząt (np. wywracanie koszy na śmieci, niszczenie uli z pszczołami) prosimy o niezwłoczne zgłoszenie tego faktu do Referatu Ochrony Środowiska w Urzędzie Gminy Sanok ul. Kościuszki 23, 38-500 Sanok (V piętro pok. 501).

Zachęcamy także do zapoznania się z ważnymi informacjami Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Rzeszowie jak się zachować, gdy spotkamy niedźwiedzia lub wilka pod domem.

 

powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności