Gmina Sanok z dofinansowaniem na usługi opiekuńcze dla seniorów w ramach programu "Opieka 75+"
Dobra wiadomość dla mieszkańców Gminy Sanok. W ubiegłym tygodniu Wójt Gminy Sanok Paweł Wdowiak podpisał w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie, umowę z wojewodą podkarpackim Teresą Kubas-Hul na realizację programu „Opieka 75+”. W ramach programu Gmina Sanok otrzymała dotację celową z budżetu państwa w wysokości 364 290,05 zł, która zostanie przeznaczona na organizowanie i świadczenie usług opiekuńczych dla osób starszych. Wsparcie obejmie usługi opiekuńcze, w tym specjalistyczne usługi opiekuńcze świadczone w miejscu zamieszkania seniorów, z wyłączeniem specjalistycznych usług opiekuńczych dla osób z zaburzeniami psychicznymi.
Program „Opieka 75+” jest skierowany do gmin realizujących usługi opiekuńcze dla osób w wieku 75 lat i więcej. Jego głównym celem jest poprawa dostępności do wsparcia dla seniorów, którzy ze względu na wiek, stan zdrowia lub niepełnosprawność wymagają pomocy w codziennym funkcjonowaniu.
Realizacja programu stanowi ważny element polityki społecznej Gminy Sanok. Pozyskane środki pozwolą na kontynuację i rozwój działań wspierających najstarszych mieszkańców naszej gminy, umożliwiając im jak najdłuższe pozostanie w swoim środowisku domowym oraz poprawę jakości życia.
Zdjęcia Jerzy Żygadło/PUW Rzeszów


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!