Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej
Sobota, 25 maja 2024
Imieniny: Grzegorz, Urban, Magda
pochmurno
24°C

Najbardziej zaawansowany sprzęt do niesienia pomocy w wypadkach na wyposażeniu OSP Kostarowce!

Ocena 0/5

Gmina Sanok pozyskała 30 000 zł dotacji celowej na rzecz Ochotniczej Straży Pożarnej w Kostarowcach, dzięki której jednostka OSP wzbogaciła się o wysoce zaawansowany sprzęt tj. nożyco-rozpieracze hydrauliczne.

Wczoraj popołudniu w Wiejskim Domu Kultury w Kostarowcach Poseł na Sejm RP Piotr Uruski wraz z Wójt Gminy Sanok Anną Hałas i zastępcą Wójta Pawłem Wdowiakiem uroczyście przekazali ww. sprzęt strażakom-ochotnikom z jednostki OSP w Kostarowcach.

Nożyco-rozpieracze hydrauliczne to elektryczny zestaw ratownictwa drogowego, sprzęt do prowadzenia akcji ratowniczych i usuwania skutków katastrof. Ma także szerokie zastosowanie np. w akcjach gaśniczych gdzie wymagane jest wejście do budynku lub sforsowanie przeszkód budowlanych. Dzięki temu, że nożyco-rozpieracze hydrauliczne są bezprzewodowe można je zabrać ze sobą w każdy teren, w szczególności tam, gdzie nie można dotrzeć pojazdem. Sprawdzają się wszędzie, gdzie liczy się oszczędność miejsca i wagi sprzętu, a także szybkość reakcji.

Wysoka uniwersalność narzędzia powoduje, iż w jednej chwili może zostać przekształcone w: piłę, nożyce, wyważarkę, rozpieracz, siekierę, halligan, łom, podnośnik itd. Można nimi ciąć pręty ogrodzenia, kraty w drzwiach i oknach, pręty zbrojeniowe, kłódki, zamki oraz łańcuchy, wyważać drzwi wykorzystując potężną siłę do 4 ton, podnosić ciężary, rozpierać elementy budynku i wiele innych.

Cieszę się, że dzięki dotacji celowej pozyskanej z Funduszu Sprawiedliwości mieliśmy możliwość wyposażyć jednostkę OSP w Kostarowcach w tak zaawansowany sprzęt ratowniczy. Obecnie jest to jedyna jednostka na terenie Gminy Sanok, a być może nawet w całym powiecie sanockim, która posiada takie urządzenie – mówi Wójt Gminy Sanok Anna Hałas. Niejednokrotnie właśnie od wyposażenia sprzętowego jednostki zależy tempo dotarcia do osób pokrzywdzonych oraz udzielenie im realnej pomocy. Otrzymany sprzęt z pewnością zwiększy gotowość jednostki OSP Kostarowce do niesienia pomocy poszkodowanym zwłaszcza w wypadkach komunikacyjnych – kontynuuje Wójt Gminy Sanok – Anna Hałas.

Zakup nożyco-rozpieraczy hydraulicznych dla jednostki OSP Kostarowce sfinansowano ze środków finansowych, pozyskanych przez Gminę Sanok w ramach Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej – Funduszu Sprawiedliwości w zakresie wsparcia i rozwoju systemu instytucjonalnego pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem i świadkom oraz realizacji  przez jednostki sektora finansów publicznych zadań ustawowych związanych z ochroną interesów osób pokrzywdzonych przestępstwem i świadków oraz likwidacją skutków pokrzywdzenia przestępstwem.

Kwota dofinansowania wynosi 30 000 zł, natomiast wkład własny to 5 709,00 zł.

 

 


W imieniu własnym oraz Braci Strażackiej z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kostarowcachpragnę złożyć serdeczne podziękowania dlaPosła na Sejm Piotra Uruskiego oraz Wójt Gminy Sanok Anny Hałasza okazaną pomoc, wsparcie i aktywne zaangażowanie w celu pozyskania nożyco-rozpieraczy hydraulicznych.

Mariusz Brodzicki

Prezes Zarządu OSP Kostarowce

Galeria zdjęć

IMG-20211229-WA0001 IMG-20211229-WA0003 IMG-20211229-WA0004 IMG-20211229-WA0008 IMG-20211229-WA0009 IMG-20211229-WA0011 IMG-20211229-WA0012 IMG-20211229-WA0016 IMG-20211229-WA0018 IMG-20211229-WA0021
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Dodaj komentarz

Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Włącz powiadomienia WebPush
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.