Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej
Wtorek, 16 kwietnia 2024
Imieniny: Julia, Erwina, Benedykt
pochmurno
7°C

Płatność dla małych gospodarstw – dokumenty TYLKO przez eWniosekPlus do 31 sierpnia

Ocena 0/5

Robert Telus, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi:
Wsłuchujemy się w głosy rolników! Teraz wystarczy tylko oświadczenie, aby gospodrastwo do 5 ha otrzymało dopłatę ryczałtową 225 euro do ha.

Warunki:

 • gospodarstwo o powierzchni do 5 hektarów
 • złożony wniosek o płatności bezpośrednie w 2022 roku i 2023 roku

 

Składając żądanie o przyznanie płatności dla małych gospodarstw:

Nie otrzymasz:

 • Podstawowego wsparcia dochodów
 • Płatności redystrybucyjnej
 • Płatności dla młodych rolników
 • Płatności związanych z produkcją do upraw i zwierząt
 • Ekoschematów

Otrzymasz:

 • Przejściowe wsparcie krajowe w formie: Uzupełniającej Płatności Podstawowej oraz płatności niezwiązanej do tytoniu
 • Płatności rolno-środowiskowo-klimatyczne
 • Płatności ONW
 • Płatności ekologiczne
 • Płatności zalesieniowe


Stawka: 225 EUR/ha

Maksymalnie: 1125 EUR/ gospodarstwo

Ryczałt zamiast Płatności bezpośrednich

Jeśli będzie trzeba, doradcy Ośrodków Doradztwa Rolniczego i pracownicy biur powiatowych ARiMR pomogą. 

Jesteś zainteresowany?

 1. Wypełnij i podpisz "Żądanie przyznania płatności dla małych gospodarstw".
 2. Zeskanuj dokument lub zrób jego zdjęcie.
 3. Wyślij do 31 sierpnia za pośrednictwem aplikacji eWniosekPlus.

Więcej informacji  https://www.gov.pl/web/arimr/przypominamy-platnosc-dla-malych-gospodarstw--dokumenty-tylko-przez-ewniosekplus-do-31-sierpnia, wzór "Żądania przyznania płatności dla małych gospodarstw", instrukcja jak złożyć ten dokument.

kliknij i przejdź ulotka dotycząca płatnosci dla małych przedsiębiorstw

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Dodaj komentarz

Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.