Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej
Środa, 19 czerwca 2024
Imieniny: Gerwazy, Protazy, Julianna
pochmurno
24°C

W Hłomczy powstało nowe miejsce aktywnego wypoczynku

Ocena 0/5

W miejscowości Hłomcza, w pobliżu Wiejskiego Domu Kultury powstało nowe miejsce aktywnego wypoczynku i rekreacji. Drewniana wiata (altana) powstała dzięki realizacji projektu pn. "Aktywni na trasach Nordic Walking" realizowanego w ramach partnerskiej współpracy Stowarzyszeń Lokalnych Grup Działania "Zielone Bieszczady" i "Ziemia Brzozowska". 

Inwestycja w Hłomczy obejmowała wykonanie pomiarów, utwardzenie podłoża, wykonanie fundamentów, budowę wiaty drewnianej o pow. 26,48 m2 wraz z konstrukcją dachu, a także impregnacją drewna. Ponadto, w ramach zadania ustawiono elementy małej architektury tj. stojak i stację naprawy rowerów.

Projekt powstał dzięki idei współpracy, która jest podstawą podejścia LEADER, a jej celem jest rozwój turystyki aktywnej i kulturowej w oparciu o lokalne zasoby przyrodniczo-kulturowe na terenie partnerskich LGD. Elementy projektu obejmują wyznaczenie, oznakowanie i certyfikację tras do Nordic Walking, powstanie nowych miejsc do aktywnego wypoczynku, a także promocję obydwu obszarów poprzez organizację imprez promocyjnych, wydanie mapnika i stworzenie interaktywnej mapy tras. Szacowana wartość całego projektu wynosi 1 547 142,03 zł. 

Odbiorcami projektu są mieszkańcy 13-tu partnerskich gmin LGD oraz turyści. W obrębie działania Lokalnej Grupy Działania „Zielone Bieszczady” są to Lutowiska, Czarna, Ustrzyki Dolne, Olszanica, Solina, Sanok (gmina wiejska) i Tyrawa Wołoska. Zaś w obrębie Lokalnej Grupy Działania „Ziemia Brzozowska” to mieszkańcy gmin Brzozów, Domaradz, Dydnia, Haczów, Jasienica Rosielna i Nozdrzec.  

 

Operacja pn. AKTYWNI NA TRASACH NORDIC WALKING współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.3 „Przygotowanie i realizacja działań w zakresie współpracy z lokalną grupą działania” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

logotypy projektu aktywni na trasach nordic walking

 

Galeria zdjęć

W Hłomczy powstało nowe miejsce aktywnego wypoczynku 12 W Hłomczy powstało nowe miejsce aktywnego wypoczynku 11 W Hłomczy powstało nowe miejsce aktywnego wypoczynku 10 W Hłomczy powstało nowe miejsce aktywnego wypoczynku 7 W Hłomczy powstało nowe miejsce aktywnego wypoczynku 9 W Hłomczy powstało nowe miejsce aktywnego wypoczynku 8 W Hłomczy powstało nowe miejsce aktywnego wypoczynku 6 W Hłomczy powstało nowe miejsce aktywnego wypoczynku 13 W Hłomczy powstało nowe miejsce aktywnego wypoczynku 4 W Hłomczy powstało nowe miejsce aktywnego wypoczynku 5 W Hłomczy powstało nowe miejsce aktywnego wypoczynku 3 W Hłomczy powstało nowe miejsce aktywnego wypoczynku 2 W Hłomczy powstało nowe miejsce aktywnego wypoczynku 1
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Dodaj komentarz

Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Włącz powiadomienia WebPush
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.