Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej
Sobota, 24 lutego 2024
Imieniny: Maciej, Bogusz, Modest
pochmurno
9°C
Kliknij aby, przetłumaczyć stronę za pomocą Google Tłumacz

Apelujemy do mieszkańców o oznakowanie budynków numerami porządkowymi

Ocena 0/5


Drodzy Mieszkańcy!

Przypominamy o obowiązku umieszczenia tabliczki z numerem porządkowym na budynku mieszkalnym.


W lutym br. pracownicy urzędu Gminy Sanok rozpoczęli roznoszenie nakazów płatniczych (podatki) oraz harmonogramów, kodów i informacji o wysokości opłat za odpady komunalne na 2024 r. Niestety bardzo często okazuje się, że dostarczenie Mieszkańcom ww. korespondencji rodzi wiele komplikacji i problemów z powodu braku prawidłowego oznakowania domów i posesji.

W związku z tym zwracamy się do Państwa z prośbą o umieszczenie tabliczki z numerem porządkowym w widocznym miejscu na frontowej ścianie budynku:

  • nie może być ona zasłonięta;
  • powinna być dobrze oświetlona, by umożliwić identyfikację odpowiedniej nieruchomości również w nocy; 
  • jeśli zaś dom znajduje się w głębi ogrodzonej posesji, tabliczkę należy umieścić również na ogrodzeniu.

 

Tabliczka z nazwą ulicy i numerem naszego domu to ogromne ułatwienie nie tylko dla listonoszy czy kurierów, ale przede wszystkim dla służb ratowniczych, które w przypadku zagrożenia naszego życia łatwo trafią pod właściwy adres.

Ponadto przypominamy, że jest obowiązek wynikający z przepisów prawa, które reguluje ustawa z dnia 17 maja 1989 r. Prawo Geodezyjne i Kartograficzne (Dz. U. 2023 poz. 1752).

Art. 47b. ww. ustawy mówi: "Właściciele nieruchomości zabudowanych lub inne podmioty uwidocznione w ewidencji gruntów i budynków, które takimi nieruchomościami władają, mają obowiązek umieszczenia w widocznym miejscu – na ścianie frontowej budynku albo ogrodzeniu tabliczki z numerem porządkowym w terminie 30 dni od dnia otrzymania zawiadomienia o ustaleniu tego numeru".


Kto ma obowiązek umieszczenia tabliczki z numerem domu w widocznym miejscu?

  • właściciele nieruchomości
  • administratorzy
  • dozorcy
  • użytkownicy nieruchomości


Gdzie umieścić tabliczkę? 

  • tabliczka z numerem porządkowym powinna być umieszczona w widocznym miejscu na ścianie frontowej budynku;
  • w przypadku, gdy budynek położony jest w głębi ogrodzonej nieruchomości, tabliczkę z numerem porządkowym umieszcza się również na ogrodzeniu.

 

Jaka kara grozi za brak tabliczki z numerem domu? 

Zgodnie z obowiązującymi przepisami na podstawie kodeksu wykroczeń,  nie dopełnienie obowiązku umieszczenia w odpowiednim miejscu albo utrzymania w należytym stanie tabliczki z numerem porządkowym nieruchomości podlega karze nagany albo mandatu w wysokości 250 zł. 

 

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Dodaj komentarz

Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.