Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej
Środa, 19 czerwca 2024
Imieniny: Gerwazy, Protazy, Julianna
pochmurno
24°C

"Bogu na chwałę ludziom na pożytek". Uroczystość poświęcenia samochodu pożarniczego OSP Bykowce

Ocena 0/5

Mieszkańcy miejscowości Bykowce i okolic mogą spać spokojniej. Strażacy-Ochotnicy z Jednostki OSP Bykowce wzbogacili się o lekki samochód ratowniczo-gaśniczy, niezbędny do prowadzenia akcji ratowniczych i działań umożliwiających usuwanie skutków katastrof. Używany samochód specjalny pożarniczy o wartości 150 000 zł (70 000 zł wkład własny Gminy Sanok, 30 000 zł środki do dyspozycji sołectwa Bykowce, zaś 50 000 zł z Ministerstwa Sprawiedliwości) został zakupiony przez Gminę Sanok dzięki wsparciu z Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej – Funduszu Sprawiedliwości w zakresie wsparcia i rozwoju systemu instytucjonalnego pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem i świadkom oraz realizacji przez jednostki sektora finansów publicznych zadań ustawowych związanych z ochroną interesów osób pokrzywdzonych przestępstwem i świadków oraz likwidacją skutków pokrzywdzenia przestępstwem.

W sobotę 30 września br. odbyło się uroczyste przekazanie oraz poświęcenie ww. samochodu. Uroczystość rozpoczęła msza św. w kościele parafialnym w Bykowcach, odprawiona przez proboszcza parafii Olchowce-Bykowce ks. Bogdana Blamę. Po niej zaproszeni goście przeszli pod Wiejski Dom Kultury, gdzie zaplanowano dalszą część obchodów. 
Uroczystość odbyła się z udziałem zaproszonych gości m.in. przedstawicieli parlamentu, lokalnych władz, zaprzyjaźnionych Jednostek OSP oraz mieszkańców. 
Prezes OSP Bykowce Daniel Brukwicki powitał wszystkich zebranych, a następnie przedstawił krótką historię powstania jednostki OSP Bykowce. Przybliżył także zebranym parametry prezentowanego samochodu. To Fiat DUCATO z 2009 roku - samochód typu lekkiego, wyprodukowany przez firmę Szczęśniak, posiadający zbiornik na wodę o pojemności 200 litrów oraz zbiornik pianotwórczy o pojemności 20 litrów. Pojazd wyposażony jest w pneumatyczny maszt oświetleniowy, zabudowę pożarniczą kompozytową i armaturę gaśniczą. 
Po prezentacji pojazdu ks. Bogdan Blama odmówił modlitwę i dokonał poświęcenia samochodu, błogosławiąc go na przyszłe misje ratunkowe. Zastępca Wójta Paweł Wdowiak przekazał naczelnikowi OSP Wojciechowi Żółkiewiczowi kluczyki i dowód rejestracyjny samochodu, które ten złożył w rękach kierowcy. Na znak przyjęcia nowego pojazdu w tabor jednostki, odpalono jego sygnały świetlne i dźwiękowe. 
Uroczystość zakończyły przemówienia i życzenia zaproszonych gości oraz wręczenie pamiątkowych grawertonów osobom, które przyczyniły się do osiągnięcia tego wymarzonego celu. Naszym Druhom życzymy szerokiej drogi oraz samych szczęśliwych wyjazdów i powrotów do domu! 

Galeria zdjęć

"Bogu na chwałę ludziom na pożytek". Uroczystość poświęcenia samochodu pożarniczego OSP Bykowce 67 "Bogu na chwałę ludziom na pożytek". Uroczystość poświęcenia samochodu pożarniczego OSP Bykowce 66 "Bogu na chwałę ludziom na pożytek". Uroczystość poświęcenia samochodu pożarniczego OSP Bykowce 65 "Bogu na chwałę ludziom na pożytek". Uroczystość poświęcenia samochodu pożarniczego OSP Bykowce 64 "Bogu na chwałę ludziom na pożytek". Uroczystość poświęcenia samochodu pożarniczego OSP Bykowce 63 "Bogu na chwałę ludziom na pożytek". Uroczystość poświęcenia samochodu pożarniczego OSP Bykowce 62 "Bogu na chwałę ludziom na pożytek". Uroczystość poświęcenia samochodu pożarniczego OSP Bykowce 61 "Bogu na chwałę ludziom na pożytek". Uroczystość poświęcenia samochodu pożarniczego OSP Bykowce 60 "Bogu na chwałę ludziom na pożytek". Uroczystość poświęcenia samochodu pożarniczego OSP Bykowce 59 "Bogu na chwałę ludziom na pożytek". Uroczystość poświęcenia samochodu pożarniczego OSP Bykowce 58 "Bogu na chwałę ludziom na pożytek". Uroczystość poświęcenia samochodu pożarniczego OSP Bykowce 57 "Bogu na chwałę ludziom na pożytek". Uroczystość poświęcenia samochodu pożarniczego OSP Bykowce 56 "Bogu na chwałę ludziom na pożytek". Uroczystość poświęcenia samochodu pożarniczego OSP Bykowce 55 "Bogu na chwałę ludziom na pożytek". Uroczystość poświęcenia samochodu pożarniczego OSP Bykowce 54 "Bogu na chwałę ludziom na pożytek". Uroczystość poświęcenia samochodu pożarniczego OSP Bykowce 53 "Bogu na chwałę ludziom na pożytek". Uroczystość poświęcenia samochodu pożarniczego OSP Bykowce 52 "Bogu na chwałę ludziom na pożytek". Uroczystość poświęcenia samochodu pożarniczego OSP Bykowce 51 "Bogu na chwałę ludziom na pożytek". Uroczystość poświęcenia samochodu pożarniczego OSP Bykowce 50 "Bogu na chwałę ludziom na pożytek". Uroczystość poświęcenia samochodu pożarniczego OSP Bykowce 49 "Bogu na chwałę ludziom na pożytek". Uroczystość poświęcenia samochodu pożarniczego OSP Bykowce 48 "Bogu na chwałę ludziom na pożytek". Uroczystość poświęcenia samochodu pożarniczego OSP Bykowce 47 "Bogu na chwałę ludziom na pożytek". Uroczystość poświęcenia samochodu pożarniczego OSP Bykowce 46 "Bogu na chwałę ludziom na pożytek". Uroczystość poświęcenia samochodu pożarniczego OSP Bykowce 45 "Bogu na chwałę ludziom na pożytek". Uroczystość poświęcenia samochodu pożarniczego OSP Bykowce 44 "Bogu na chwałę ludziom na pożytek". Uroczystość poświęcenia samochodu pożarniczego OSP Bykowce 43 "Bogu na chwałę ludziom na pożytek". Uroczystość poświęcenia samochodu pożarniczego OSP Bykowce 42 "Bogu na chwałę ludziom na pożytek". Uroczystość poświęcenia samochodu pożarniczego OSP Bykowce 41 "Bogu na chwałę ludziom na pożytek". Uroczystość poświęcenia samochodu pożarniczego OSP Bykowce 40 "Bogu na chwałę ludziom na pożytek". Uroczystość poświęcenia samochodu pożarniczego OSP Bykowce 39 "Bogu na chwałę ludziom na pożytek". Uroczystość poświęcenia samochodu pożarniczego OSP Bykowce 38 "Bogu na chwałę ludziom na pożytek". Uroczystość poświęcenia samochodu pożarniczego OSP Bykowce 37 "Bogu na chwałę ludziom na pożytek". Uroczystość poświęcenia samochodu pożarniczego OSP Bykowce 36 "Bogu na chwałę ludziom na pożytek". Uroczystość poświęcenia samochodu pożarniczego OSP Bykowce 35 "Bogu na chwałę ludziom na pożytek". Uroczystość poświęcenia samochodu pożarniczego OSP Bykowce 34 "Bogu na chwałę ludziom na pożytek". Uroczystość poświęcenia samochodu pożarniczego OSP Bykowce 33 "Bogu na chwałę ludziom na pożytek". Uroczystość poświęcenia samochodu pożarniczego OSP Bykowce 32 "Bogu na chwałę ludziom na pożytek". Uroczystość poświęcenia samochodu pożarniczego OSP Bykowce 31 "Bogu na chwałę ludziom na pożytek". Uroczystość poświęcenia samochodu pożarniczego OSP Bykowce 30 "Bogu na chwałę ludziom na pożytek". Uroczystość poświęcenia samochodu pożarniczego OSP Bykowce 29 "Bogu na chwałę ludziom na pożytek". Uroczystość poświęcenia samochodu pożarniczego OSP Bykowce 28 "Bogu na chwałę ludziom na pożytek". Uroczystość poświęcenia samochodu pożarniczego OSP Bykowce 27 "Bogu na chwałę ludziom na pożytek". Uroczystość poświęcenia samochodu pożarniczego OSP Bykowce 26 "Bogu na chwałę ludziom na pożytek". Uroczystość poświęcenia samochodu pożarniczego OSP Bykowce 25 "Bogu na chwałę ludziom na pożytek". Uroczystość poświęcenia samochodu pożarniczego OSP Bykowce 24 "Bogu na chwałę ludziom na pożytek". Uroczystość poświęcenia samochodu pożarniczego OSP Bykowce 23 "Bogu na chwałę ludziom na pożytek". Uroczystość poświęcenia samochodu pożarniczego OSP Bykowce 22 "Bogu na chwałę ludziom na pożytek". Uroczystość poświęcenia samochodu pożarniczego OSP Bykowce 21 "Bogu na chwałę ludziom na pożytek". Uroczystość poświęcenia samochodu pożarniczego OSP Bykowce 20 "Bogu na chwałę ludziom na pożytek". Uroczystość poświęcenia samochodu pożarniczego OSP Bykowce 19 "Bogu na chwałę ludziom na pożytek". Uroczystość poświęcenia samochodu pożarniczego OSP Bykowce 18 "Bogu na chwałę ludziom na pożytek". Uroczystość poświęcenia samochodu pożarniczego OSP Bykowce 17 "Bogu na chwałę ludziom na pożytek". Uroczystość poświęcenia samochodu pożarniczego OSP Bykowce 16 "Bogu na chwałę ludziom na pożytek". Uroczystość poświęcenia samochodu pożarniczego OSP Bykowce 15 "Bogu na chwałę ludziom na pożytek". Uroczystość poświęcenia samochodu pożarniczego OSP Bykowce 69 "Bogu na chwałę ludziom na pożytek". Uroczystość poświęcenia samochodu pożarniczego OSP Bykowce 14 "Bogu na chwałę ludziom na pożytek". Uroczystość poświęcenia samochodu pożarniczego OSP Bykowce 13 "Bogu na chwałę ludziom na pożytek". Uroczystość poświęcenia samochodu pożarniczego OSP Bykowce 68 "Bogu na chwałę ludziom na pożytek". Uroczystość poświęcenia samochodu pożarniczego OSP Bykowce 12 "Bogu na chwałę ludziom na pożytek". Uroczystość poświęcenia samochodu pożarniczego OSP Bykowce 11 "Bogu na chwałę ludziom na pożytek". Uroczystość poświęcenia samochodu pożarniczego OSP Bykowce 10 "Bogu na chwałę ludziom na pożytek". Uroczystość poświęcenia samochodu pożarniczego OSP Bykowce 9 "Bogu na chwałę ludziom na pożytek". Uroczystość poświęcenia samochodu pożarniczego OSP Bykowce 8 "Bogu na chwałę ludziom na pożytek". Uroczystość poświęcenia samochodu pożarniczego OSP Bykowce 7 "Bogu na chwałę ludziom na pożytek". Uroczystość poświęcenia samochodu pożarniczego OSP Bykowce 6 "Bogu na chwałę ludziom na pożytek". Uroczystość poświęcenia samochodu pożarniczego OSP Bykowce 5 "Bogu na chwałę ludziom na pożytek". Uroczystość poświęcenia samochodu pożarniczego OSP Bykowce 4 "Bogu na chwałę ludziom na pożytek". Uroczystość poświęcenia samochodu pożarniczego OSP Bykowce 3 "Bogu na chwałę ludziom na pożytek". Uroczystość poświęcenia samochodu pożarniczego OSP Bykowce 2 "Bogu na chwałę ludziom na pożytek". Uroczystość poświęcenia samochodu pożarniczego OSP Bykowce 1
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Dodaj komentarz

Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Włącz powiadomienia WebPush
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.