Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej
Sobota, 25 maja 2024
Imieniny: Grzegorz, Urban, Magda
pochmurno
15°C

Bohaterom niezłomnym – budowa pomnika ofiar totalitaryzmu hitlerowskiego w Pakoszówce

Ocena 0/5

 

 

Gmina Sanok realizuje projekt pn.: „Bohaterom niezłomnym – budowa pomnika ofiar totalitaryzmu hitlerowskiego w Pakoszówce”, dofinansowany ze środków pozostających w dyspozycji Ministra właściwego do spraw kultury i ochrony dziedzictwa narodowego Miejsca Pamięci i Trwałe Upamiętnienia w Kraju 2023. Inicjatywa ma upamiętnić bohaterów niezłomnych i być przykładem godnej do naśladowania postawy patriotycznej oraz stać się symbolem wdzięczności społecznej mieszkańców Gminy Sanok pamiętających o swoich lokalnych bohaterach. Dzięki zaangażowaniu i pracy mieszkańców Pakoszówki, przystąpiono do rozbiórki obelisku z lat 80-tych, upamiętniającego ofiary totalitaryzmu hitlerowskiego z Pakoszówki, rozstrzelane 20 marca 1944 r. za udział w ruchu oporu Armii Krajowej i Batalionów Chłopskich. W miejscu wyburzonego, symbolicznego obelisku już wkrótce stanie nowy pomnik wykonany z brązu i kamienia, który zapewni godne upamiętnienie tych tragicznych wydarzeń. 

logtypy ministerstwo kultury i dziedzictwa narodowego

"Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego".

tablica informacyjna projektowa

 

 

Galeria zdjęć

Bohaterom niezłomnym – budowa pomnika ofiar totalitaryzmu hitlerowskiego w Pakoszówce 8 Bohaterom niezłomnym – budowa pomnika ofiar totalitaryzmu hitlerowskiego w Pakoszówce 2 Bohaterom niezłomnym – budowa pomnika ofiar totalitaryzmu hitlerowskiego w Pakoszówce 1 Bohaterom niezłomnym – budowa pomnika ofiar totalitaryzmu hitlerowskiego w Pakoszówce 9 Bohaterom niezłomnym – budowa pomnika ofiar totalitaryzmu hitlerowskiego w Pakoszówce 3 Bohaterom niezłomnym – budowa pomnika ofiar totalitaryzmu hitlerowskiego w Pakoszówce 7 Bohaterom niezłomnym – budowa pomnika ofiar totalitaryzmu hitlerowskiego w Pakoszówce 6 Bohaterom niezłomnym – budowa pomnika ofiar totalitaryzmu hitlerowskiego w Pakoszówce 5 Bohaterom niezłomnym – budowa pomnika ofiar totalitaryzmu hitlerowskiego w Pakoszówce 4
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Dodaj komentarz

Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Włącz powiadomienia WebPush
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.