Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej
Środa, 19 czerwca 2024
Imieniny: Gerwazy, Protazy, Julianna
pochmurno
25°C

Szkoła Podstawowa w Dobrej wyróżniona w konkursie "Razem dla Seniorów"! Dyrektor Anna Kornasiewicz odebrała nagrodę w Pałacu Prezydenckim!

Ocena 5/5

7 listopada 2023r. w Pałacu Prezydenckim odbyła się Gala wręczenia nagród w II edycji Konkursu „Razem dla Seniorów”. Wyróżniono najciekawsze i najbardziej wartościowe działania na rzecz osób starszych. Akcja odbywała się z inicjatywy małżonki Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Agaty Kornhauser–Dudy.

Gala w/w konkursu odbyła się przed Ogólnopolskim Dniem Seniora, przypadającym 14 listopada, który jest bardzo dobrą okazją, aby podkreślić, jakim kapitałem społecznym są seniorzy, a także pokazać coraz większą liczbę inicjatyw, podejmowanych na rzecz starszego pokolenia, ludzi samotnych, zagrożonych wykluczeniem społecznym, bezdomnością. Takie działania od wielu lat podejmuje Dyrekcja Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Dobrej wraz z Radą Pedagogiczną, uczniami, rodzicami, lokalnymi i samorządowymi przedstawicielami władzy. Przy okazji prezentacji Sanockiego Oddziału Towarzystwa im. św. Brata Alberta, który był nominowany do nagrody w konkursie „Razem dla Seniorów” dostrzeżono wkład pracy Szkoły Podstawowej w Dobrej na rzecz ludzi samotnych, wykluczonych, bezdomnych. Przez ponad dziesięć lat zarówno Szkoła jak i Towarzystwo im. św. Brata Alberta w Sanoku podejmowało wiele wspólnych inicjatyw, które miały na celu kształtowanie ponadczasowych wartości  wśród młodego pokolenia do których należy m.in. wrażliwość na losy drugiego człowieka, empatia, współczucie, ale też umiejętność podejmowania różnorodnych, adekwatnych do sytuacji form pomocy. Wspólne wycieczki, spotkania rodzinne, organizacja przedstawień /np. realizacja spektaklu „Brat naszego Boga” Karola Wojtyły przedstawianego na deskach SDK w Sanoku oraz auli Uczelni Państwowej im. Jana Grodka/, lekcje historii, warsztaty „Sercem i pędzlem”, wspólny festiwal kolęd i pastorałek, przedstawienia jasełkowe oraz wiele innych form aktywności dla mieszkańców Domu Inwalidy Bezdomnego w Sanoku oraz seniorów na stałe wpisało się w harmonogram pracy szkoły.

 

Tekst i zdjęcia: nadesłane

Galeria zdjęć

Szkoła Podstawowa w Dobrej wyróżniona w konkursie "Razem dla seniorów"! Dyrektor Anna Kornasiewicz odebrała nagrodę w Pałacu Prezydenckim! 5 Szkoła Podstawowa w Dobrej wyróżniona w konkursie "Razem dla seniorów"! Dyrektor Anna Kornasiewicz odebrała nagrodę w Pałacu Prezydenckim! 9 Szkoła Podstawowa w Dobrej wyróżniona w konkursie "Razem dla seniorów"! Dyrektor Anna Kornasiewicz odebrała nagrodę w Pałacu Prezydenckim! 8 Szkoła Podstawowa w Dobrej wyróżniona w konkursie "Razem dla seniorów"! Dyrektor Anna Kornasiewicz odebrała nagrodę w Pałacu Prezydenckim! 7 Szkoła Podstawowa w Dobrej wyróżniona w konkursie "Razem dla seniorów"! Dyrektor Anna Kornasiewicz odebrała nagrodę w Pałacu Prezydenckim! 3 Szkoła Podstawowa w Dobrej wyróżniona w konkursie "Razem dla seniorów"! Dyrektor Anna Kornasiewicz odebrała nagrodę w Pałacu Prezydenckim! 1 Szkoła Podstawowa w Dobrej wyróżniona w konkursie "Razem dla seniorów"! Dyrektor Anna Kornasiewicz odebrała nagrodę w Pałacu Prezydenckim! 4 Szkoła Podstawowa w Dobrej wyróżniona w konkursie "Razem dla seniorów"! Dyrektor Anna Kornasiewicz odebrała nagrodę w Pałacu Prezydenckim! 10 Szkoła Podstawowa w Dobrej wyróżniona w konkursie "Razem dla seniorów"! Dyrektor Anna Kornasiewicz odebrała nagrodę w Pałacu Prezydenckim! 11 Szkoła Podstawowa w Dobrej wyróżniona w konkursie "Razem dla seniorów"! Dyrektor Anna Kornasiewicz odebrała nagrodę w Pałacu Prezydenckim! 6 Szkoła Podstawowa w Dobrej wyróżniona w konkursie "Razem dla seniorów"! Dyrektor Anna Kornasiewicz odebrała nagrodę w Pałacu Prezydenckim! 2
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Dodaj komentarz

Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Włącz powiadomienia WebPush
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.