Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej
Piątek, 23 lutego 2024
Imieniny: Romana, Izabela, Damian
deszcz
7°C
Kliknij aby, przetłumaczyć stronę za pomocą Google Tłumacz

Dom Pomocy Społecznej w Raczkowej oficjalnie otwarty!

Ocena 0/5

25 kwietnia br. odbyło się uroczyste poświęcenie i otwarcie Domu Pomocy Społecznej w Raczkowej. Inwestycja została zrealizowana jako część projektu partnerskiego pn. "Kompleksowa rewitalizacja terenie MOF Sanok-Lesko", współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Osi Priorytetowej nr VI Spójność Przestrzenna i Społeczna, Działanie 6.3 Rewitalizacja przestrzeni regionalnej Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.

To pierwsza tego typu placówka prowadzona przez Gminę Sanok. DPS powstał na bazie niefunkcjonującej już od 2009 r. Szkoły Podstawowej w Raczkowej. Budynek (wybudowany w 1973 r.) od kilkunastu lat ulegał ciągłej degradacji i niszczeniu. Biorąc pod uwagę problem starzejącego się społeczeństwa, podjęto decyzję o jego rozbudowie, przebudowie i nadbudowie oraz dostosowaniu na potrzeby Domu Pomocy Społecznej. Realizację robót budowlanych rozpoczęto w połowie października 2019 r., a zakończono w grudniu 2020 r. Niezależnie od zakresu objętego wnioskiem o dofinansowanie, obiekt wyposażono m.in. w system alarmu pożarowego, instalację przyzywową, telefoniczną, teleinformatyczną, telewizyjną oraz monitoring wizyjny.

Pierwszy mieszkaniec Domu Pomocy Społecznej w Raczkowej pojawił się 10 stycznia 2022r. Obecnie jest już 10-ciu, a ich ilość stale rośnie. DPS zapewnia mieszkańcom całodobową opiekę wykwalifikowanego personelu, całodobową opiekę medyczną (podawanie leków, zabiegi), wizyty lekarza rodzinnego, zbilansowane posiłki, zajęcia terapeutyczne indywidualne i grupowe, gimnastykę, rehabilitację, opiekę duchową, spacery czy spotkania. Docelowo zapewni opiekę 30 osobom, które nie kwalifikują się do leczenia szpitalnego, a ze względu na podeszły wiek, choroby, warunki rodzinne, mieszkaniowe, materialne czy też sytuację życiową, nie mogą samodzielnie funkcjonować w codziennym życiu i wymagają stałej opieki. Ponadto, na terenie DPS-u w Raczkowej organizowany jest Ośrodek Wsparcia Dziennego zapewniający dzienną opiekę 12-tu pensjonariuszom.

Całkowita wartość inwestycji wyniosła: 8 547 143, 65 zł. Inwestycja byłaby trudna do zrealizowania bez wsparcia zewnętrznych środków finansowych. Dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020 wyniosła 3 170 968,37 zł, natomiast dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych to kwota 1 919 201,67 zł.  

 

Galeria zdjęć

Otwarcie Domu Pomocy Społecznej w Raczkowej kwiecień 2022 42 Otwarcie Domu Pomocy Społecznej w Raczkowej kwiecień 2022 41 Otwarcie Domu Pomocy Społecznej w Raczkowej kwiecień 2022 40 Otwarcie Domu Pomocy Społecznej w Raczkowej kwiecień 2022 39 Otwarcie Domu Pomocy Społecznej w Raczkowej kwiecień 2022 38 Otwarcie Domu Pomocy Społecznej w Raczkowej kwiecień 2022 37 Otwarcie Domu Pomocy Społecznej w Raczkowej kwiecień 2022 36 Otwarcie Domu Pomocy Społecznej w Raczkowej kwiecień 2022 35 Otwarcie Domu Pomocy Społecznej w Raczkowej kwiecień 2022 34 Otwarcie Domu Pomocy Społecznej w Raczkowej kwiecień 2022 33 Otwarcie Domu Pomocy Społecznej w Raczkowej kwiecień 2022 31 Otwarcie Domu Pomocy Społecznej w Raczkowej kwiecień 2022 30 Otwarcie Domu Pomocy Społecznej w Raczkowej kwiecień 2022 28 Otwarcie Domu Pomocy Społecznej w Raczkowej kwiecień 2022 24 Otwarcie Domu Pomocy Społecznej w Raczkowej kwiecień 2022 23 Otwarcie Domu Pomocy Społecznej w Raczkowej kwiecień 2022 21 Otwarcie Domu Pomocy Społecznej w Raczkowej kwiecień 2022 20 Otwarcie Domu Pomocy Społecznej w Raczkowej kwiecień 2022 19 Otwarcie Domu Pomocy Społecznej w Raczkowej kwiecień 2022 18 Otwarcie Domu Pomocy Społecznej w Raczkowej kwiecień 2022 17 Otwarcie Domu Pomocy Społecznej w Raczkowej kwiecień 2022 16 Otwarcie Domu Pomocy Społecznej w Raczkowej kwiecień 2022 15 Otwarcie Domu Pomocy Społecznej w Raczkowej kwiecień 2022 13 Otwarcie Domu Pomocy Społecznej w Raczkowej kwiecień 2022 12 Otwarcie Domu Pomocy Społecznej w Raczkowej kwiecień 2022 11 Otwarcie Domu Pomocy Społecznej w Raczkowej kwiecień 2022 10 Otwarcie Domu Pomocy Społecznej w Raczkowej kwiecień 2022 9 Otwarcie Domu Pomocy Społecznej w Raczkowej kwiecień 2022 8 Otwarcie Domu Pomocy Społecznej w Raczkowej kwiecień 2022 7 Otwarcie Domu Pomocy Społecznej w Raczkowej kwiecień 2022 6 Otwarcie Domu Pomocy Społecznej w Raczkowej kwiecień 2022 5 Otwarcie Domu Pomocy Społecznej w Raczkowej kwiecień 2022 4 Otwarcie Domu Pomocy Społecznej w Raczkowej kwiecień 2022 3 Otwarcie Domu Pomocy Społecznej w Raczkowej kwiecień 2022 2 Otwarcie Domu Pomocy Społecznej w Raczkowej kwiecień 2022 1
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Dodaj komentarz

Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.