Podpisanie umowy na poprawę efektywności energetycznej budynku Ośrodka Zdrowia i OSP w Pisarowcach
W dniu 19 sierpnia 2025 r. Wójt Gminy Sanok Paweł Wdowiak podpisał umowę z wykonawcą – Firmą Budowlaną „BUD-REM” Stanisław Rzepka (siedziba: Przysietnica 707, 36-200 Brzozów, Biuro: ul. Bema 5, 38-500 Sanok), na realizację zadania pn. „Poprawa efektywności energetycznej budynków użyteczności publicznej w Hłomczy, Kostarowcach, Pisarowcach” w zakresie części 3 zamówienia „Poprawa efektywności energetycznej budynku Ośrodka Zdrowia i OSP w miejscowości Pisarowce”.
Zakres prac obejmuje m.in.:
- wymianę stolarki okiennej i drzwiowej,
- montaż rolet zewnętrznych zaciemniających,
- montaż instalacji odgromowej,
- modernizację ścian budynku, w tym: wymianę daszku nad drzwiami, odbicie tynków wewnętrznych, docieplenie ścian budynku oraz stropu pod nieogrzewanym poddaszem,
wykonanie płytki odbojowej, - dostawę i montaż windy dla osób z niepełnosprawnościami,
- montaż instalacji fotowoltaicznej o mocy ok. 4,5 kW,
- montaż przyłącza i urządzeń sieci internetowej,
- montaż pompy ciepła – klimatyzacja z funkcją chłodzenia i grzania,
- zastosowanie systemu zarządzania energią (automatyczna regulacja temperatury),
- wymianę oświetlenia w budynku.
Kosztorys ofertowy obejmuje także dostawę i montaż nowego styropianowego napisu "Ochotnicza Straż Pożarna w Pisarowcach" + logo jednostki.
Całkowity koszt zadania wynosi 592 593,09 zł, a jego realizacja zakończy się w listopadzie 2025 r.
Dzięki inwestycji poprawi się komfort korzystania z budynku zarówno przez pacjentów Ośrodka Zdrowia, jak i druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej. Modernizacja znacząco obniży koszty eksploatacyjne obiektu oraz wpłynie pozytywnie na ochronę środowiska poprzez zastosowanie nowoczesnych, energooszczędnych rozwiązań.
Zadanie współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Priorytetu nr „FEPK.02 Energia i środowisko” programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Podkarpacia 2021-2027 w ramach projektu pn.: „Poprawa efektywności energetycznej budynków użyteczności publicznej na terenie gminy Sanok”.
#FunduszeUE #Fundusze Europejskie



- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!