Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej
Wtorek, 05 marca 2024
Imieniny: Adrian, Fryderyk, Oliwia
pochmurno
9°C

Spotkanie organizacyjne w ramach realizacji projektu "Stwórzmy klimat na dobry klimat"

Ocena 0/5

11 stycznia br. w sali narad urzędu odbyło się spotkanie z dyrektorami szkół Gminy Sanok mające na celu przybliżenie założeń i zasad projektu ekologicznego realizowanego przez Gminę Sanok pn. "Stwórzmy klimat na dobry klimat". W ramach projektu wykonanych zostanie szereg zadań. Nauczyciele przeprowadzą z uczniami zajęcia terenowe,do których otrzymają pomoce dydaktyczne w postaci zestawów do wykonania doświadczeń, pomiaru jakości i czystości powietrza oraz jego parametrów technicznych. Dla uczniów zorganizowane zostaną także 3 konkursy związane z tematyką ochrony powietrza i klimatu.
W ramach projektu powstanie strona internetowa i profil Facebook zawierające głównie informacje nt. etapów realizacji projektu, a także związane z działaniami dotyczącymi ochrony powietrza i przeciwdziałania niskiej emisji. Zarówno strona, jak i profil będą informować o skutkach postępujących zmian klimatycznych oraz ich wpływie na nasze życie i środowisko naturalne. Wydany zostanie album o walorach przyrodniczych Gminy Sanok z rozdziałami dotyczącymi przeciwdziałania emisjom oraz folder dotyczący problematyki zmian klimatu. Całość kierowana do wszystkich grup wiekowych. 
Zakupimy także 5 czujników monitorujących jakość powietrza, jakim oddychają nasi mieszkańcy. System będzie mierzył wszystkie frakcje pyłów zawieszonych PM1, PM2.5 i PM10, a stan powietrza będzie można sprawdzić na stronie internetowej gminy Sanok, stronie dedykowanej projektowi, a także na wszystkich urządzeniach mobilnych. Urządzenia zostaną rozmieszczone w pięciu sołectwach tj. Pisarowcach, Pakoszówce, Niebieszczanach, Falejówce i w Załużu. Obecnie na terenie gminy Sanok zamontowane są 3 takie czujniki. Dzięki realizacji projektu możliwe będzie rozbudowanie systemu informującego mieszkańców o jakości powietrza na terenie większej ilości sołectw. Projekt zostanie zrealizowany w okresie od lutego 2023 r. do końca czerwca 2024 r.

 

Projekt realizowany w ramach naboru konkursowego Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej współfinansowanego ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

logotyp Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Goapodarki Wodnej

Galeria zdjęć

Spotkanie organizacyjne z dyrektorami Szkół Gminy Sanok w ramach projektu "Stwórzmy klimat na dobry klimat" 10 Spotkanie organizacyjne z dyrektorami Szkół Gminy Sanok w ramach projektu "Stwórzmy klimat na dobry klimat" 9 Spotkanie organizacyjne z dyrektorami Szkół Gminy Sanok w ramach projektu "Stwórzmy klimat na dobry klimat" 8 Spotkanie organizacyjne z dyrektorami Szkół Gminy Sanok w ramach projektu "Stwórzmy klimat na dobry klimat" 7 Spotkanie organizacyjne z dyrektorami Szkół Gminy Sanok w ramach projektu "Stwórzmy klimat na dobry klimat" 6 Spotkanie organizacyjne z dyrektorami Szkół Gminy Sanok w ramach projektu "Stwórzmy klimat na dobry klimat" 5 Spotkanie organizacyjne z dyrektorami Szkół Gminy Sanok w ramach projektu "Stwórzmy klimat na dobry klimat" 4 Spotkanie organizacyjne z dyrektorami Szkół Gminy Sanok w ramach projektu "Stwórzmy klimat na dobry klimat" 3 Spotkanie organizacyjne z dyrektorami Szkół Gminy Sanok w ramach projektu "Stwórzmy klimat na dobry klimat" 2 Spotkanie organizacyjne z dyrektorami Szkół Gminy Sanok w ramach projektu "Stwórzmy klimat na dobry klimat" 1
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Dodaj komentarz

Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.