Ustawienia

Imieniny: Jan, Wera, Brunon
deszcz
31°C

Rozstrzygnięcie międzyszkolnego konkursu „Ratuj PŁUCA ZIEMI – zbieraj makulaturę”

Ocena 0/5

W październiku br. we współpracy z Firmą TRANSPRZĘT Sp. z o.o. Sp. K., Gmina Sanok przeprowadziła konkurs zbiórki makulatury dla uczniów szkół podstawowych z terenu naszej Gminy. Celem konkursu było zachęcenie dzieci i młodzieży do prowadzenia selektywnej zbiórki makulatury, dzięki czemu już od najmłodszych lat wdrażamy je do działań na rzecz ochrony środowiska.

Do udziału zgłosiło się 10 szkół. Konkurs polegał na zebraniu jak największej ilości makulatury, która następnie została zważona i przeliczona na ilość uczniów uczęszczających do danej szkoły. Dodatkowo uczniowie mieli za zadanie wykonać plakat dowolną techniką, na czas trwania zbiórki umieścić go w widocznym miejscu na terenie szkoły, a jego zdjęcie przesłać do Urzędu Gminy.

Łącznie zebrano 11.380,00 kg makulatury! To rekordowa liczba w porównaniu do poprzednich lat!!

Komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców trzech pierwszych miejsc, którym zostaną przyznane nagrody ufundowane przez Urząd Gminy Sanok:

1. miejsce – SP Pisarowce zebrano 2 300 kg makulatury w przeliczeniu na jednego ucznia 65,71 kg
  2. miejsce – SP Pakoszówka zebrano 2 080 kg makulatury w przeliczeniu na jednego ucznia 31,52 kg
  3. miejsce – SP Kostarowce zebrano 2340 kg makulatury w przeliczeniu na jednego ucznia 30,00 kg

Dla pozostałych szkół biorących udział w konkursie tj. SP Dobra,  SP Mrzygłód, Filialna szkoła podstawowa w Tyrawie Solnej, SP Strachocina, SP Falejówka, SP Srogów Górny, SP Trepcza oraz SP Prusiek, firma TRANSPRZĘT Sp. z o. o. Sp. K. ufundowała nagrody pocieszenia.

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy! Dyrektorom i pedagogom poszczególnych szkół, a przede wszystkim dzieciom i młodzieży bardzo dziękujemy za zaangażowanie i czynny udział w konkursie.

Szczególne podziękowania kierujemy do Firmy TRANSPRZĘT Sp. z o.o. Sp. K., która od kilku lat wspiera i pomaga w zorganizowaniu konkursu zbiórki makulatury, a także jest fundatorem nagród.

Galeria zdjęć